Blog

Fotovoltaika a batérie

Fotovoltaické batérie sú vzrušujúcou novou technológiou, ktorá má potenciál revolučne zmeniť spôsob výroby a skladovania elektrickej energie. Ak ste sa pri výbere fotovlatiky rozhodli prebytočnú energiu ukladať, tak systémy skladovania solárnej energie sú kľúčovou súčasťou vášho solárneho systému.

Inštalácia Fotovoltaiky na Dom

Zložitosť inštalácie fotovoltaických panelov na dome sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov, ako sú veľkosť a zložitosť systému, typ strechy, miestne predpisy a požiadavky na povolenie a úroveň skúseností a odborných znalostí realizátora. Faktom však zostáva, že moderné fotovoltaické panely majú značnú flexibilitu inštalácie. Všeobecne sa fotovolatika môže inštalovať na rôzne typy budov, hál, ale aj na prístrešky a iné drobné objekty. Čo všetko je nutné vedieť o inštalácii fotovoltaiky na dom ak chcete využiť jej plný potenciál?

Koniec Vládnych Dotácií na Fotovoltaiku

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky od dnes 1. marca ukončilo vydávanie poukážok v projekte Zelená domácnostiam.

Cena Fotovoltaiky

Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia investujú do fotovoltaických systémov, je finančná návratnosť investície. Finančná návratnosť fotovoltického systému závisí od viacerých faktorov vrátane nákladov na fotovoltaický systém, množstva vyrobenej elektriny a nákladov na elektrinu zo siete. V tomto článku sa budeme podrobnejšie zaoberať jednotlivým faktormi a ich vplyvom na cenu fotovoltaiky. Náklady na fotovoltický systém sú jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich finančnú návratnosť a výslednú cenu fotovoltaiky. Náklady na fotovoltaiku zahŕňajú náklady na panely, striedače, montážne systémy a iné komponenty, ako aj náklady na inštaláciu.

Hlavné Výhody Fotovoltaiky

Fotovoltaika je rýchlo sa rozvíjajúca technológia, ktorá sa v posledných rokoch stáva čoraz populárnejšou a dostupnejšou. Využívanie fotovoltaickej technológie na výrobu elektrickej energie je pre majiteľov domov čoraz atraktívnejšou možnosťou, pretože ponúka množstvo výhod. Fotovoltaické systémy poskytujú spoľahlivý a čistý zdroj energie, pričom z dlhodobého hľadiska prinášajú významné úspory. Pokiaľ ide o výber najefektívnejšej formy energie pre váš dom, fotovoltaika je vynikajúcou voľbou. Fotovoltaický systém zachytáva solárnu energiu a premieňa ju na elektrickú energiu, ktorú môžete použiť na napájanie vášho domu. Fotovoltaické systémy sú čoraz obľúbenejšie vďaka mnohým výhodám, ktoré vám priblížime v tomto článku.

Zvažujete fotovoltiku? Obráťte sa na nás ešte dnes, radi zodpovieme vaše otázky a pripravíme ponuku.