ZELENÁ PODNIKOM — Dotácie na fotovoltiku pre firmy až do výšky €70 000 Viac informácií

Fotovoltické prístrešky : Ako fungujú?

Všade ste počuli o fotovoltaických prístreškoch pre autá bez toho, aby ste sa mohli dostať hlbšie? V tejto komplexnej príručke o fotovoltaických prístreškoch na auto dostanete všetky odpovede zrozumiteľným a podrobným spôsobom.

Pensilsole Giulio Barbieri Srl 17

Fotovoltaický prístrešok pre auto je prístrešok pre auto, ktorý sa veľmi jednoducho inštaluje a je celý pokrytý fotovoltaickými panelmi. Jednoduchosť jeho konštrukcie samozrejme neznamená, že ho môžete namontovať sami. Aby ste sa vyhli nepríjemným nepríjemnostiam, je vhodné obrátiť sa na odborníkov, ktorí majú za sebou roky skúseností.

Po určení správnej lokality a kontrole platných predpisov pre realizáciu projektu (preskúmaných v nasledujúcich častiach) sa inštalácia uskutoční v krátkom čase.

Trh s prístreškami pre autá sa neustále rozširuje a čoraz viac spoločností, dokonca aj tých bez skúseností, sa rozhoduje vstúpiť do tohto odvetvia. Preto je dôležité spoliehať sa výlučne na kvalitné a certifikované výrobky, aby ste sa vyhli kúpe prístreškov pre autá s nízkou spoľahlivosťou a životnosťou.

Aké sú výhody fotovoltaického prístrešku pre auto?

Fotovoltaický systém umiestnený na streche vlastného prístrešku pre auto sa dá využiť rôznymi spôsobmi. Počiatočná investícia, ktorá sa týka nákladov na panely, konštrukciu a prácu, sa v priebehu rokov plne amortizuje. Okrem toho, ak sa spoľahnete na kvalitné výrobky, je možné dosiahnuť dokonca väčšie úspory a návratnosť, ako sú počiatočné náklady.

Výhody fotovoltických prístreškov :

  1. Ochrana : prvá veľká výhoda sa týka ochrany vozidla ( alebo akéhokoľvek iného dopravného prostriedku ) umiestneného pod prístreškom. Kedže ide o skutočný prístrešok, umožnuje chrániť Váš majetok pred rôznzmi atmosferickými vplyvmi. Slnečné UV lúče ničia mnohé karosérie a laky automobilov. Prostredníctvom fotovoltického prístrešku na auto je možné využiť slnenčné lúče a premeniť poškodenie na výhodu. Druhou významnou ochranou je ochrana pred krupobitím alebo silným dažďom.
  2. Zvýšenie účinnosti fotovoltického systému : druhou výhodou je, že prístrešok pre autá umožnuje pracovať v ideálnych podmienkach, pretože panely maju optimálnu ventiláciu a vzhľadom na ich nízku výšku sa dajú oveľa ľahšie čistiť a kontrolovať. Výkonnosť systému prístrešku pre autá sa môže zvýšiť až o 30%, ak sa nainštalujú bifaciálne panely. Ide o najnovšiu generáciu panelov, ktoré dokážu vyrábať energiu z oboch strán tým, že využívajú priame slnenčné svetlo aj odrazené svetlo pod prístreškom pre autá.
  3. Úspora : vďaka vlastnej spotrebe môžete dosiahnuť výrazné úspory na účtoch za elektrickú energiu. Inštaláciou niekoľkých fotovoltických prístreškov alebo jedného veľkého môžete výrazne znížiť účty za elektrickú energiu.
  4. Zisk : týka sa predaja prebytočnej elektrickej energie, v skutočnosti sa energiu ktorá sa nespotrebuje okamžite, môže predať do siete. Parametre prepočtu a zisku na základe kW je možné denne sledovať v rámci výpisov z trhu na stránke OKTE. Tak isto je možné prebytočnú elektrickú energiu uskladniť a neskôr využiť či už na vlastnú spotrebu alebo na nabite Vášhu elektrického auta alebo bicykla.
  5. Prestavba firemných parkovísk : mnohé malé aj veľké spoločnosti majú často nekryté parkoviská. Využitie fotovoltických parkovísk môže byť vynikajúcou príležitosťou na zlepšenie udržateľnosti podniku aj na dosiahnutie úspor.
  6. Znížené náklady : prístrešky pre autá s betónovými základmi bez základov sa v mnohých Slovenských regulačných plánoch považujú sa odstrániteľné stavby, a teda nie sú trvalé. V týchto prípadoch preto. môže stačiť zjednodučený postup povoľovania v porovnaní s postupom vyžadovaným pre pevné stavby. Vo fáze rozhodovania sa preto vždy odporúča konzultácia s úradmi vašej obce alebo mesta.
  7. Chráňte Vašu strechu : ak inštaláciu fotovoltického systému na strechu budovy omylom zveríte neklasifikovaným firmám, môže dôjsť k poškodeniu strešnej krytiny. Využitím konštrukcií, ako sú Carporty, ktoré sú špeciálne navrhnuté na tieto úlohy, možno predísť poškodeniu stechy.
  8. Dobíjanie elektromobilov : prostredníctvom fotovoltického prístrešku môžete dobíjať svoje elektromobily. Vyrobená energia sa tak môže plne využiť, kým je vozidlo zaparkované a zároveň chránené pred poveternostnými vplyvmi.

Fotovoltaické systémy preto v mnohých ohľadoch predstavujú vynikajúcu príležitosť. Neexistujú žiadne nevýhody a vynaložené investície sa v priebehu rokov viac než vrátia.

Pensilsole Giulio Barbieri Srl 3

Záver

Na základe pozorovaní uvedených v príručke sa ukázalo, že fotovoltaický prístrešok na auto je skutočne inovatívny a funkčný systém. Umožňuje chrániť autá, motorky, bicykle alebo akýkoľvek tovar umiestnený pod ním. Okrem toho maximalizuje výkon fotovoltických panelov starej aj novej generácie, čo zaručuje výrazné úspory na účtoch. V konečnom dôsledku vám kúpa fotovoltaického prístrešku na auto od profesionálov umožní vylepšiť vaše parkovacie miesta tým, že ich premení na cenné zdroje energie a zároveň ochráni strechy okolitých budov. Príjemná estetika, vysoká funkčnosť a starostlivosť o životné prostredie sú základnými piliermi úspechu fotovoltaických prístreškov pre autá.

Publikované 3. apríla 2024

Zvažujete fotovoltiku? Obráťte sa na nás ešte dnes, radi zodpovieme vaše otázky a pripravíme ponuku.