ZELENÁ PODNIKOM — Dotácie na fotovoltiku pre firmy až do výšky €70 000 Viac informácií

Koniec Vládnych Dotácií na Fotovoltaiku

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky od dnes 1. marca ukončilo vydávanie poukážok v projekte Zelená domácnostiam.

Finančný príspevok na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach bol poskytovaný z finančných prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR. Záujem o poukážky prevýšil vyčlenenú sumu, a SIEA od 1. marca 2023 pozastavila vydávanie poukážok v projekte Zelená domácnostiam.

Viac informácií o ukončení vládnej podpory na fotovoltaiku sa dočítate priamo na stránkach Zelená domácnostiam.

Od spustenia projektu vládnych dotácii pre domácnosť sa dali poukážky na fotovoltaiku uplatniť len u vybraných dodávateľov. Títo dodávatelia mali vlastnú cenovú politiku rátajúcu práve s vládnymi dotáciami na fotovoltaiku a bežný zákazník nakoniec skončil aj tak s vyššou konečnou cenu ako ponúkame my.

Naša cenová politika stavia najmä na faktoch ako je dlhoročná tradícia a množstvo spokojných zákazníkov pre ktorých sme realizovali riešenia bez vládnych dotácii na fotovoltaiku. Naše riešenia ponúkajú návratnosť investície do fotovoltiky pre rodinný dom približne do 8,5 roka. Vzhľadom na fakt, že cena fotovoltaiky závisí od typu, kapacity a náročnosti inštalácie, presný odhad ceny fotovoltaiky zistíte cez našu Nezáväznú ponuku.

Viac informácií o našich cenách o návratnosti fotovoltaiky sa dočítate v našom blogu Cena fotovoltaiky.

Publikované 1. marca 2023

Zvažujete fotovoltiku? Obráťte sa na nás ešte dnes, radi zodpovieme vaše otázky a pripravíme ponuku.